Dlaczego integrujemy usługi FM?

Geneza powstania usług zintegrowanych

Definicji Facility Management jest tyle, ilu Facility Managerów istnieje na świecie. Autorzy pracy "Facility Management History and Evolution" określają FM jako zapewnienie ciągłej produktywności i zrównoważonego wzrostu biznesu poprzez integrowanie wszystkich aspektów podmiotów zarządzających. Dyscyplina FM według autorów jest wtedy, gdy przestrzeń robocza i aktywności są zdefiniowane, mierzone, analizowane, poprawiane i kontrolowane w celu zapewnienia trwałości obiektu i wzrostu zysków.

Podejście do Facility Management różni się w poszczególnych krajach. Jest to uzależnione od historii, kultury i postępu technologicznego.

Amerykanie określają FM jako "zarządzanie obiektami". Nastawiają się na proces i zyski, lecz nie koncentrują się na ludziach. Brytyjski FM natomiast to współpraca w celu podnoszenia jakości środowiska. Emocje ludzi, uznanie ich pracy i podkreślanie ich ważności na każdym kroku to klasyka brytyjskiego FM. A jak jest w Polsce?


W naszym kraju od lat Facility Management jest utożsamiany głównie z obsługą techniczną nieruchomości. Dzieje się tak z powodu korzystania z tej terminologii zazwyczaj przez firmy techniczne. Tym czasem, pomimo nieskończonej liczby różnorakich terminów określających FM, nie jest on na pewno pojedynczą usługą. Nie jest to również zakres obowiązków zarządcy nieruchomości. To szerokie pojęcie określa koordynowanie danego miejsca, ludzi i procesów poprzez szereg zintegrowanych czynności. To wsparcie zarządcy nieruchomości a nie zabranie mu pracy. To profesjonalna opieka nad nieruchomością, procesami i przede wszystkim ludźmi przebywającyh na obiekcie.

Normalizacja ISO określa Facility Management jako "Funkcję w organizacji integrującą ludzi, budynki i procesy w ramach zagospodarowanej przestrzeni. Jej celem jest poprawa jakości życia ludzi korzystających z tej przestrzeni i wzrost jakości prowadzonej w tej przestrzeni działalności podstawowej". 

Mobirise

"Jako specjaliści od Facility Management najbardziej zgadzamy się z tezą, iż FM jest to zespół czynności i technologii wpływających na bezpieczeństwo i komfort ludzi, kondycję i wartość obiektu, oraz podnoszenie produktywności i zysków. Koncentracja na ludziach korzystających z obiektu gwarantuje naszym klientom wysokie morale i produktywność."

Daniel Kwiatkowski, wiceprezes Impel Synergies

Jak zaczęliśmy integrować usługi FM?

Istnienie całej Grupy Impel wywodzi się z usług prostych. W 1990 roku Józef Biegaj i Grzegorz Dzik założyli Spółkę Jawną Impel J. Biegaj, G. Dzik, świadczącą usługi porządkowo- czystościowe, dekarskie, transportowe i utylizacji ścieków. w 1991 otrzymali koncesję na świadczenie usług ochrony mienia, i odtąd sukcesywnie powiększali ofertę Spółki o nowe usługi. Dziś pracuje dla nas około 60 000 ludzi którzy wspierają klientów w niemal wszystkich pracach zarówno prostych, jak i tych zaawansowanych, wymagających wysokich kwalifikacji.

w 2007 roku pozytywnie przeszliśmy certyfikację ISO 9001:2015, a w 2010 roku otrzymaliśmy Certyfikat Wojskowego Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji. W roku 2016 zostaliśmy współzałożycielami i członkami Polskiej Rady Facility Management. Stowarzyszenie ma na celu promocję i edukację idei facility management, dzielenie się dobrymi praktykami, integrację środowiska związanego z FM oraz rozwój swoich członków.

Korzystając z własnego doświadczenia w usługach FM w przeróżnych konfiguracjach oraz kreatywności naszych menedżerów stworzyliśmy ZON - Zintegrowaną Obsługę Nieruchomości. Usługa łączy wszelkie aspekty wspomagające klientów od obsługi technicznej, przez zapewnienie bezpieczeństwa i czystości po specjalistyczne usługi na produkcji i w zaawansowanych, inteligentnych budynkach. Wiedza ekspercka, profesjonalne narzędzie informatyczne i szeroko wyspecjalizowani pracownicy zapewniają naszym klientom najwyższą jakość usług Total Facility Management. Idąc za światowymi trendami wspieramy naszych klientów w ciągłym optymalizowaniu procesów dając im korzyści w postaci oszczędności, najwyższej jakości usług i spokojnej głowy o ludzi i nieruchomość.

Mobirise
Adres

Impel Synergies Sp. z o.o.
ul. Ślężna 118
53-111 Wrocław

Kontakt

Email: cc.info@impel.pl
tel.: + 48 800 190 911   

Linki

www.impel.pl

Created with Mobirise